პატენტების 5 წლიანი ლიცენზიები ნახაზების პროგრამულ ფაილებთან ერთად
როდესაც ჩვენი ვებსაიტის მოდულებითა და მომსახურებით სარგებლობთ, ინფორმაციის მიმოცვლა ხდება საიტსა და მომხმარებელს შორის.
ეს გვერდი განკუთვნილია იმისათვის, რომ უკეთ გაიგოთ საიტის გამოყენების წესები.
თქვენი პერსონალური მონაცემების უსაფრთხოება, საიტზე პროდუქციის განთავსების და შეძენის პირობები საიტზე დარეგისტრირებით და/ან მმართველი კომპანიის მომსახურების გამოყენებით და/ან „ვეთანხმები პირობებს“ უჯრის (ან ნებისმიერი სხვა ფორმულირების) მონიშვნით თქვენ თანხმობას აცხადებთ წინამდებარე წესების სრულად და უპირობოდ დაცვაზე.
აღნიშნული წესები ხდება თქვენსა და კომპანია patentmarket.biz შორის ურთიერთობის ფარგლებში სავალდებულოდ გათვალისწინებული და ენიჭება საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული იურიდიული მნიშვნელობა.
თქვენს მიერ გაცემულ და ჩვენს მიერ დამუშავებულ პერსონალურ მონაცემებთან დაკავშირებით არსებულ პროცესთან და მის წესებთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის მისაღებად გაეცანით პერსონალურ მონაცემთა დამუშავებისა და კონფიდენციალურობის პოლიტიკას.
ნივთის დაბრუნების პროცესთან და მის წესებთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის მისაღებად გაეცანით ნივთის დაბრუნების პოლიტიკას.
პერსონალურ მონაცემთა დამუშავებისა და კონფიდენციალურობის პოლიტიკის და ნივთის დაბრუნების პოლიტიკის მარეგულირებელი დოკუმენტები ამ წესებისა და მხარეთა შორის არსებული გარიგების განუყოფელი ნაწილია და მინიჭებული აქვს იდენტური სამართლებრივი სტატუსი.
პირობები ლიცენზიატისთვის
აღნიშნული ვებგვერდი განკუთვნილია, პირველ რიგში სტარტაპერებისთვის.  ვებგვერდის საშუალებით, მყიდველს ეძლევა საშუალება მიიღოს პროდუქტის წარმოებაზე ლიცენზია, სწრაფად იაფად და მარტივად, გათვლილი დიდ, ან საშუალო წარმოებაზე.
დიზაინის შეძენით მყიდველი იძენს ნახაზების რამდენიმე  პროგრამაში განხორციელებულ ვარიანტს და ხუთ წლიან მარტივ ლიცენზიას  ამ ნახაზების შედეგად მიღბული ნაწარმის წარმოება - რეალიზაციაზე.
პატენტის უფლების მყიდველი უნდა იყოს დარეგისრირებული, როგორც გადასახადის გადამხდელი, მეწარმე.
პატენტი მიწოდებულ იქნება: პროგრამული ნახაზების, ინსტრუქციის, სურათების და ვიდეოკლიპის სახით.
ხელშეკრულების მხარეები არიან პატენტის განმკარგველი კომპანია პატენტმარკეტ.ბიზ შემდგომში ლიცენზიარი და პატენტის ლიცენზიის შემძენი შემდგომში ლიცენზიატი.
ლიცენზიის მყიდველს, ვადის გაგრძელება მოუწევს ყოველ ხუთ წელიწადში ერთხელ.
მიაქციეთ ყურედღება, რომ ხელშეკრულება ძალაში შევა მხოლოდ ღირებულების სრულად გადახდის შემდეგ, რაც მითითებული იქნება ხელშეკრულებაში.
გამოყენების შეზღუდვები
პატენტმფლობელის - ლიცენზიარის მხრიდან, მყიდველი ლიცენზიატი იღებს,  მხოლოდ  წარმოების  უფლებას. დიზაინში ცვლილებების შეტანის შემდეგ  მისი,  როგორც დიზაინის გაყიდვა, გაქირავება, გაჩუქება, განათხოვრება ლიცენზიატს ეკრძლება!
ასეთი შემთხვევის დადგომა  ჯარიმის სახით ითვალისწინებს 50 000 დოლარის გადახდას,  როგორც ერთჯერად საურავს და გარდა ამისა, მხარეს დაეკისრება სასამართლო და საპროცესო ხარჯების სრულად ანაზღაურება ლიცენზიარის სასარგებლოდ.
ხელშეკრულებაზე ხელმოწერით, ლიცენზიატი ვალდებულებას კისრულობს აცნობოს საიტის ადმინისტრაციას, პატენტის უფლების დარღვევის შესახებ,  ასეთის არსებობის შემთხვევაში. ასეთი ქმედებით  მხარე მნიშვნელოვნად ამცირებს არაკეთილსინდისიერ პირობებში განვითარებულ  კონკურენციას და  პატიოსანი მომხმარებლის ინტერესების დაცვას უწყობს ხელს.
ყველა  პირველადი მყიდველისთვის ფასი ფიქსირებულია.
ლიცენზიის შესყიდვის ფასები იცვლება ყოველი ახალი შესყიდვის შემდეგ,  წელიწადში ერთხელ და შეადგენს წინა შესყიდული ფასის ფასნამატის 50% -ს. ის ოდენობით. სწორედ აქედანაა განპირობებული თავდაპირველად ასეთი დაბალი ფასი.
ვებ გვერდზე რეგისტრაცია და პროდუქტის შეძენის ეტაპები
ვებგვერდის გაცნობის შემდეგ, რაც მოიცავს  ვიდეოკლიპებს, პუბლიკაციებს, შემოთავაზებული პროდუქციის პატენტების დათვალიერებას, აუცილებელია, ზედმიწევნით წავიკითხოთ წესები.
ვებგვერდზე რეგისტრირების დროს ივსება კომპანიის მონაცემები. კომპანიის სახელწოდება, საიდენტიფიკაციო კოდი, ქვეყანა, ქალაქი, საფოსტო ინდექსი, ტელეფონი, მეილი, თარიღი ავტომატურად ფიქსირდება და ყიდვის შემთხვევაში სწორედ ამ თარიღის მიხედვით იწყება ათვლა თქვენი ლიცენზიის ხუთწლიანი ვადის. ეს თქვენი და ჩვენი ელექტრონული კონტრაქტია, რომელიც ხვდება საიტის ბაზაში. ის იქ იქნება მუდმივად. ესაა ოფიციალური საბუთი იმისა, რომ ნამდვილად ფლობთ ლიცენზიას განსაზღვრული დროით.
ბაზა ხელმისაწვდომია მსოფლიოს ნებისმიერი წერტილიდან, ნებისმიერ დროს და გჭირდებათ სასამართლო დავისთვის იმ კონკურენტებთან, რომლებიც ანალოგიურ პროდუქციას აწარმოებენ, ჩვენი ლიცენზიის გარეშე.
თქვენ შეგიძლიათ გადაამოწმოთ ეს ინფორმაცია, ბაზის საჯაროობიდან გამომდინარე, ნახოთ რამდენ კომპანიას აქვს ეს უფლება, რომელ რეგიონში ოპერირებენ და დარღვევის აღმოჩენის შემთხვევაში იმოქმედოთ რა თქმა უნდა ჩვენთან ერთად.  ჩვენი ვალდებულებაა წარვუდგინოთ  სასამართლოს ვალიდური ლიცენზია, სადაც მითითებული იქნება მისი მფლობელის ვინაობა.
ბაზა ლიცენზიის ყოველ ახალ მყიდველს აძლევს საშუალებას განსაზღვროს კონკურენტების რაოდენობა იმ რეგიონში, სადაც თავად აპირებს სამეწარმეო საქმიანობის წამოწყებას, იმის მიხედვით თუ ვინ იყიდა რომელ რეგიონში ოპერირებს, და რამდენი ხნით ფლობს ლიცენზიას.
მომხმარებელი ავსებს ელექტრონულ ხელშეკრულებას, ეთანხმება საიტის წესებს.  ელექტრონულ ხელშეკრულებაში მითითებული იქნება შესყიდვის ღირებულება.
ამის შემდეგ ვაჭერთ ღილაკს გადახდა, ვირჩევთ ტრანზაქციის ტიპს, თანხა მომენტალურად აისახება საიტის ანგარიშზე.
გადახდის შემდეგ ყველა პროგრამული ნახაზის ფაილი ხდება თქვენთვის ხელმისაწვდომი გადმოსაწერად.
თანხის დაბრუნების პოლიტიკა
პროდუქტის ინტერნეტსივრციდან გადმოწერისას, თუ ვერ მოხერხდა მისი ჩამოტვირთვა ან მოხდა მისი არაჯეროვნად გადმოტვირთვა, ასეთ შემთხვევაში მყიდველმა უნდა მიმართოს საიტის ადმინისტრაციას 48 საათის განმავლობაში, კერძოდ, მან უნდა  შეავსოს სპეციალური ველი, დააფიქსიროს პრეტენზია და აღწეროს სიტუაცია.
საიტის ადმინისტრაცია, მოახდენს სიტუაციის ანალიზს, შესაძლებლობის შემთხვევაში გამოასწორებს ხარვეზს, ან გაუგზავნის ახალ ფაილს კეთილსინდისიერ მყიდველს, რის შემდეგაც გაგრძელდება თანამშრომლობა.
მყიდველმა დაბრუნების მოთხოვნა უნდა დააფიქსიროს 14 (თოთხმეტი) დღის, ზუსტად კი  336 საათის განმავლობაში ყიდვიდან. ასევე მოთხოვნის წარდგენისას, ფიქსირდება საათი. აგრეთვე მყიდველმა უნდა აღწეროს ის მიზეზი, თუ რატომ ითხოვს დაბრუნებას.
თანხის დაბრუნებისას, მყიდველს უბრუნდება გადახდილი თანხის 70%, დანარჩენი 30% არის პროცედურის საკომისიო.
ლიცენზიის დაბრუნებისას ივსება სპეციალური ველი, სადაც უნდა მიეთითოს კომპანიის სახელი, საიდენფიკაციო კოდი, ქვეყანა, ქალაქი, მისამართი, საფოსტო ინდექსი, მაილი, ტელეფონი  ბანკის დასახელება და ანგარიში.
თანხის დაბრუნებისას, მყიდველს ეგზავნება საგადახდო დავალება, სადაც მითითებულია გამგზავნი და მიმღები. ამის შემდეგ, საიტის ადმინისტრაცია თავისუფლდება მყიდველის წინაშე ყველა სახის ვალდებულებისგან.

Terms and Conditions
When you use our website modules and services, the information is exchanged between the site and the user. This page is intended to help you better understand the terms of the use of the site.
Your personal data safety, the terms of online product placement and purchase on the site.  By registering on the site and/or using the services of the managing company and/or by checking the "I agree " box (or any other wording), you agree to fully and unconditionally comply with these rules.
The above- mentioned rules are considered mandatory within the framework of the relationship between you and the company patentmarket.biz and are assigned the legal authority determined by the legislation of Georgia.
For the detailed information on the process and rules regarding the personal data provided by you and processed by us, please read the Personal Data Processing and Privacy Policy.
For the detailed information regarding the item return process and the related rules, please refer to the Return Policy.
The documents governing the personal data processing and privacy policy and the item return policy are an integral part of these rules and the agreement between the parties and are given the identical legal status.
Terms for the Licensee
The website is primarily intended for start-uppers. Through the website, the buyer is given the opportunity to obtain a license for manufacturing a product, quickly, cheaply and easily, designed for large or medium production.
Through purchasing the design, the buyer gets access to the option of the drawings implemented in several programs and a simple five-year license to manufacture and sell the products obtained as a result of these drawings.
The buyer of the rights to the patent must be registered as a tax payer, a Proprietor.
The patent will be delivered in the form of: software drawings, instructions, images and video footages
The parties to the agreement are the patent owner company Patentmarket.biz, hereinafter the licensor, and the purchaser of the patent license, hereinafter the licensee.
The buyer of the license is obliged to extend the term of the license every five years.
Note that the contract will come into force only after the full payment of the price then specified  in the contract.
Restrictions on the Usage
The buyer- licensee receives only the right on production from the the patent owner- licensor. After modifying the design, the licensee is prohibited from selling, renting, giving away, lending it as a design!
In such case, a penalty of $50,000 will be paid as a one-time fine, and in addition, the party will be required to pay full court and procedural costs in favor of the licensor.
By signing the agreement, the licensee fulfills the obligation to inform the site administration about the infringement of patent rights, if any. By such an action, the party significantly reduces the competition developed under unfair conditions and helps to protect the interests of honest consumers.
The price is fixed for all primary buyers.
The purchase costs for the license change once a year, after each new purchase,  and make up the amount of 50% of the added price to the previous purchase cost. This is the reason for such a low primary price.
Registration on the Web Page and Product purchase Stages
After familiarizing with the website, which includes video clips, publications, views of  the patents of the proposed products, it is necessary to carefully read the rules.
On registering for the website, company data are enrolled. Company name, ID/company code, country, city, postal code, telephone, email, the date are automatically, saved and in the case of purchase,  the five-year term of your license starts from the date of registration . This is an electronic contract between you and us that enters  the database of the site. It will stay there forever. This is the official proof that you really hold the license for the specified period of time.
The database is accessible from any location of the world, at any time, and you need it for litigation against competitors who might produce similar products without our license.
You can check this information through the publicity of the base, see how many companies hold this right, in which region they operate, and in case of any suspected  violation, act on it in alliance with us, of course. It is our obligation to provide  the court with a valid license , which will indicate the identity of its owner.
The database allows each new buyer of the license to determine the number of competitors in the region where he/she intends to start business, through the information on who bought it, in which region he operates, and how long he holds the license.
The user fills out the electronic contract, agrees to the rules of the site. The purchase price will be specified in the electronic contract
After that, we press the payment button, select the type of transaction and the amount instantly appears on the site account.
After the payment, all software drawing files are available for you to download.
The Refund Policy
When downloading the product from the Internet, if it fails to download or downloads incompletely, the buyer must contact the site administration within 48 hours; in particular, he must fill in a special field, file a complaint and describe the situation.
The site administration will analyze the situation, correct the error if possible, or send a new file to the buyer, after which cooperation will resume.
The buyer must register the return request within 14 (fourteen) days, exactly 336 hours after the purchase. Also, when submitting a request, the hour is saved. The buyer must also describe the reason why he is requesting a return.
In case of a refund, 70% of the amount paid is returned to the buyer; the remaining 30% is the procedural fee.
When returning the license, a special field must be filled in, where the name of the company, identification code, country, city, address, postal code, email, telephone, bank name and account should be indicated.
When refunding money, the purchaser is sent a payment order, where the sender and receiver are indicated. After that, the site administration no longer has any obligations towards the buyer
When purchasing a patent, the user is obliged to agree to the terms and conditions of the sit - Download agreement